10 opatrení, na ktoré treba myslieť, ak idete k vode

10-opatreni-na-ktore-treba-mysliet-ak-idete-k-vode-

Plávanie a pobyt pri vode sú nepochybne najlepšou aktivitou počas leta. Vonku sú neskutočné horúčavy, človek sa potí a zároveň chce zabaviť deti. Toto leto bude iné z dôvodu Covid-19, no i tak by ste mali myslieť na niekoľko opatrení. 

Šmykľavá plocha

Nie nadarmo sa deťom neustále opakuje, že by okolo bazéna nemali behať. Plocha je šmykľavá a častokrát aj zradná. Stačí im dať dobrú obuv, bez šmykľavej podrážky a upozorniť ich, aby okolo bazéna chodili vždy pomaly. 

Opaľovací krém

Pred nebezpečným UV žiarením chránime seba i deti. Dbajte na to, aby opaľovací krém bol určený pre deti – ich pokožka je citlivejšia ako tá naša. Aj z tohto dôvodu používajte vysoký ochranný faktor a vodeodolný krém, ktorý vydrží dlhšie. 

Jedlo

Pamätáte si na starú dobrú frázu „do bazéna až 30 min. po jedle?“. Nie je to len tak. Po jedení treba vydržať nejaký čas, kým sa jedlo spracuje. Taktiež voľte radšej ľahké a diétne jedlá. Fast food nie je správnou voľbou.

Piesok

Pokiaľ uprednostňujete pláž pred bazénom, dávajte pozor na piesok. Nájdete v ňom rôzne odpadky a kúsky skla – tie môžu ublížiť vášmu dieťaťu. 

Tobogány

Deti ich milujú, ale my sa vždy desíme. Jednoducho ich poučte, aby sa po vyplavení z tobogánu ihneď presunuli na kraj bazéna.

Kŕče vo vode 

Ak dieťa dostane kŕč do nohy, snažte sa ho rukami rozmasírovať. Následne je potrebné nohu vystrieť a nechať v pokoji.

Morské zvieratá

Ak trávite dovolenku pri mori, v ktorom sa nachádzajú rôzne morské zvieratá, bude jednoduchšie, ak budete dbať na obuv vo vode. Predídete tak rôznych neželaným zraneniam.

Ochladzovanie

Prehriatie detského organizmu spôsobuje najmä pobyt na slnku počas najväčšej horúčavy. Snažte sa udržať dieťa v tieni a pred vstupom do bazéna ho osprchujte, aby telo nedostalo teplotný šok. 

Ochorenie

Čistota vody by mala byť samozrejmosťou, ale dobre vieme, že to tak nebýva. V spoločných priestoroch vždy majte niečo obuté, po kúpaní sa osprchujte sprchovým gélom a pokiaľ ste pri bazéne celý deň, majte pre deti i náhradné plavky. 

Energia

Takmer vždy je potrebné myslieť na to, že pri odplávaní z brehu sa musíme dostať aj na druhú stranu. A preto by sme mali šetriť svoju energiu, aby sme to zvládli aj po fyzickej stránke. Pri deťoch to platí dvojnásobne. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vitajte

Prihláste sa do svojho účtu

Vytvorte si nový účet