5 rád, ako zvládnuť dojčenie počas leta

5 rád, ako zvládnuť dojčenie počas leta

V lete sa človek musí pripraviť na silné slnko a horúčavy. Čo však v prípade, že stále dojčíte? Ako to zvládnuť? Materské mlieko dáva bábätku všetky potrebné živiny, ktoré počas prvých 6. mesiacov potrebuje. Okrem materského mlieka nemusí prijímať nič iné. 

5 rád ako zvládnuť dojčenie počas leta:

  1. Nedojčite na slnku

Nájdite si tieň, do ktorého si spolu s drobcom sadnete. Ak je to potrebné, dieťatko prekryte šatkou alebo plienkou a chráňte ho pred slnečnými lúčmi.

  1. Po plávaní a kúpaní vo vode sa osprchujte

Ide v podstate len o základné hygienické činnosti. Po kúpaní či plávaní v mori by ste sa mali osprchovať, a preto tak urobte aj keď dojčíte.

  1. Opaľovanie

Opaľovanie dojčeniu absolútne neubližuje, aj preto sa môžete na slniečku vystavovať koľko chcete. Teda, v zdravej miere.

  1. Ako dojčiť, aby bábätko nebolo smädné?

Materské mlieko dáva vášmu dieťatku dostatočné množstvo tekutín. Aj preto je jasné a prirodzené, že vaše dieťa si bude mlieko počas letných dní pýtať viac a častejšie než zvyčajne. 

Prečo mu nepodávať čistú vodu?

Znížili by ste jeho potrebu dojčenia. To by znamenalo, že by nepotrebovalo materské mlieko v takej miere, ako by potrebovalo, keby neprijímalo iné tekutiny. Zároveň to vedie k tomu, že vám sa bude tvoriť menej mliečka.

  1. Dojčenie pri brušnej viróze

Brušné virózy sú dosť časté najmä počas dovoleniek. Ak vás táto nepríjemnosť postretne, tak mu dojčením neuškodíte. Práve naopak. V materskom mlieku sú protilátky, ktoré vášho drobčeka chránia pred nákazou.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vitajte

Prihláste sa do svojho účtu

Vytvorte si nový účet