Ako mať krásny úsmev?

Ako mať krásny úsmev?

O krásnom úsmeve sníva každá z nás. Rad žiarivých perličiek v našich ústach. Možno ste zanedbali zubnú starostlivosť, možno nemáte dobré gény. O chrup sa rozhodne treba starať! V tomto článku si povieme, ako mať krásny úsmev. 

  1. Správne čistenie zubov

Zubná hygiena je základom pekného a zdravého úsmevu. Je potrebné, aby ste pravidelne navštívili vášho zubného lekára, ktorý vám prezrie chrup. A nielen to. Je nevyhnutné čistiť si zuby pravidelne. Myslíte si, že jedenkrát do dňa je postačujúce? Rozhodne nie. Zuby je potrebné umývať si po každom jedle, ale pravdepodobne nemáte na to príležitosť. Umývajte si preto zuby aspoň ráno a večer a po jedle si dajte žuvačku. Avšak, nezabúdajte, že žuvačku by sme mali žuť iba po dobu 20 – 30 minút.

  1. Používanie zubnej nite

Možno si poviete, že klasické umytie kefkou na zuby je postačujúce. Nie je to tak. Zuby je potrebné dočistiť dentálnou niťou, medzizubnou kefkou a aj ústnou vodou. Môžete to vyskúšať raz do dňa – aspoň večer si takto poriadne vyčistite zuby. Uvidíte, že po pár dňoch pocítite, že vaše zuby sú čistejšie.

  1. Jedzte viac ovocia a zeleniny a obmedzte niektoré jedlá

Vedeli ste, že jahody dokážu vaše zuby vybieliť? Okrem jahôd sú to aj jablká či zeler. Zaraďte ich preto do svojho jedálnička. Vynechať by ste mali napríklad kávu, čierny čaj, červené víno a iné nápoje, ktoré obsahujú farbivo. Tie totiž spôsobujú škvrny na zuboch. Zuby vám môžu zožltnúť aj zo sójovej omáčky, repy, paradajkovej omáčky, z kari, čučoriedok či dokonca z octu balsamico. 

  1. Hydratujte svoje pery

Finálnym tipom je hydratácia pier – dodajú vašim perám ten správny šmrnc. Používať by ste mali hydratujúci balzam na pery,ale tiež aj hydratovať svoje telo tým, že budete dodržiavať pitný režim.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vitajte

Prihláste sa do svojho účtu

Vytvorte si nový účet