Ako si vypestovať pevné nechty a husté vlasy

Ako si vypestovať pevné nechty a husté vlasy

Aby sme boli krásne, tak sa musíme o seba neustále starať. Mali by sme to robiť najmä pre seba. Nie pre iných. Avšak, častokrát túto starostlivosť musíme podporiť aj správnou výživou. 

Čo ovplyvňuje rast vlasov?

Rast vlasov ovplyvňuje niekoľko faktorov – genetika a vek. Ak nemáte dobré predispozície, nezúfajte. Čiastočne sa to dá zachrániť. Sledujte, ako sa stravujete. Vaša strava by mala obsahovať vitamíny A, B, C, selén, omega-3 mastné kyseliny a dostatok bielkovín. Konzumovať by ste mali mrkvu, morské ryby, strukoviny, vajcia, zelenú zeleninu, mliečne výrobky a orechy. Táto strava vám pomôže aj pri raste nechtov. 

Čo konzumovať pre krásne nechty?

Jednoznačne by ste do stravy mali zaradiť aj zinok. Ide o zásadnú zložku pri raste nechtov. Je dôležitá najmä pri syntéze proteínov, ktoré sú nevyhnutné na rast tkaniva. Ak ho nemáte dostatok, pravdepodobne vám nechty rastú pomaly a máte na nich biele škvrny. Najlepšími zdrojmi zinku sú hydina, červené mäso a ustrice. V rastlinných zdrojoch ho nájdete v orechoch, strukovinách a obilninách. Tieto rastlinné zdroje sú pre organizmus ťažšie stráviteľné.

Čo vám  môže pomôcť pri raste nechtov?

  • olejček,
  • spevňujúci lak,
  • ochranný lak na nechty.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vitajte

Prihláste sa do svojho účtu

Vytvorte si nový účet