Časté chyby v hygiene – robíte ich aj vy?

caste chyby v hygiene

Jednotlivé kroky v osobnej hygiene sú jedny z prvých vecí, ktoré učíme aj naše deti. Niektoré stereotypy sa stali tak zaužívané, že sú z nich všeobecne platné pravidlá. Avšak, práve kvôli nim si viac škodíme ako pomáhame. A to z dôvodu, že chceme okolo seba udržať prehnanú čistotu, ktorá nám neprospieva.

Čistenie uší vatovými tyčinkami

Myslíte si, že čím častejšie tým lepšie? Práve naopak. Negatívom je najmä používanie vatových tyčiniek, ktoré zanášajú špinu hlbšie do ucha. Namiesto toho odporúčame používanie spreja, ktorý nečistoty z ucha vyplaví.

Slabá zubná hygiena

Zuby by sme si mali umývať po každom jedle. To ste už určite počuli, však? Avšak túto možnosť počas dňa nemáme, kvôli času a priestoru. Aj preto vymysleli žuvačky. Tie však nežuvajte dlhšie ako pol hodinu, pretože  pri dlhšom žuvaní ničia sánku. Týmto spôsobom vám potom bude stačiť umývať si zuby ráno a večer s tým, že použijete ústnu vodu a dentálnu niť. 

Používanie parfumovaného toaletného papiera

Aktuálne na trhu nájdeme rôzne toaletné papiere. Väčšinu z nás láka práve voňajúci a dobre vyzerajúci toaletný papier. Tento vám dokáže najviac uškodiť. Citlivé prostredie v oblasti konečníka a pošvy sa môže poškodiť na dlhšiu dobu. Rovnako treba byť obozretný s čistiacimi obrúskami.

Umývanie pohlavných orgánov

V tomto sme my ženy veľmi citlivé. Môže nastať bezdôvodné svrbenie či pálenie, ktorému nepomôže ani len časté umývanie. Je potrebné používať gél, ktorý je určený pre intímnu  hygienu. Ani to nezaručuje, že bude obsahovať látku, ktorá nám nevyhovuje. To môže spôsobiť obrovský zápal.

Umývanie konečníka

Mnoho z nás robí základnú chybu – konečník si umývame aj zvnútra sprchovými gélmi. Tento povrch je veľmi citlivý a kozmetické prípravky ho vysušujú a dráždia. Umývať by sme sa mali iba obyčajnou čistou vodou.

Aplikovanie príliš teplej vody

Kto by sa nerád vyhrieval pod prúdom teplej vody? Iba blázon. Avšak počas zimy to zvykneme preháňať. Domov prídeme vyzimené a potom šup do horúcej sprchy. Pokožke to ozaj veľmi škodí. Tá totiž nie je zvyknutá na takúto teplotu a je to, akoby ste na seba liali litre horúceho čaju. Vaša pokožka je potom veľmi vysušená a nepomôžu vám ani hydratačné krémy.

Nesprávne strihanie nechtov

Vyzerá to tak, že strihanie nechtov na rukách zvládame. Horšie je na tom starostlivosť o nechty na nohách. Tým, že na rukách si striháme do oblého tvaru, tak toto praktizujeme aj na nechtoch na nohách. Ibaže prsty na nohách sú podrobené inému tlaku, a preto ich treba zastrihávať rovno.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vitajte

Prihláste sa do svojho účtu

Vytvorte si nový účet