Chybička krásy – pleseň na nohách. Čo s ňou?

Chybička krásy - pleseň na nohách. Čo s ňou?

Aj takáto nepríjemnosť nás dokáže potrápiť. A nielen nás, ale aj naše deti. Baktériám sa najlepšie darí v teplom a vlhkom prostredí. Nečudo, že na kúpaliskách a v saunách sa človek dokáže rýchlo „nakaziť“. Avšak čo s tým?

Ako predchádzať plesniam

  • dbajte na dostatočnú hygienu nôh,
  • po sprchovaní si nohy dôkladne utrite do sucha, najmä medzi prstami,
  • vyhýbajte sa ponožkám zo silikónu,
  • v saunách, spoločných sprchách a bazénoch vždy používajte vlastné šľapky.

Aké sú prejavy plesne na nohách?

Medzi prvotné príznaky patrí začervenanie, svrbenie, podráždenie či dokonca pálenie. Neskôr sa môže pridať aj opuch a mokvanie. Najčastejšie sa pleseň objavuje medzi prstami. Tieto biele až sivé fľaky môžu dokonca postupne sťažovať chôdzu. 

Ako odstrániť pleseň na nohách a nechtoch?

Mali by ste sa rozhodnúť, či zájdete za doktorom a budete sa liečiť odborne alebo jednoducho stavíte na voľnopredajné lieky a ošetríte si nohy sami. V počiatkoch pleseň nie je veľkým problémom, ale naozaj je potrebné bojovať proti nej hneď a efektívne.

Pri domácej liečbe máte možnosť využiť lieky z lekárne či rôzne voľnopredajné lieky. Druhou možnosťou je využiť tipy starej matere a liek proti plesni si vyrobiť doma. 

Na ľahkú mykózu postačia voľnopredajné lieky z lekárne alebo domáce triky. Avšak, hlbšie a ťažšie štádia si vyžadujú odborné zhodnotenie a liečbu tabletkami, ktoré vám lekár vie predpísať. Odporúčame vám ho navštíviť v prípade, že vás pleseň veľmi trápi a žiadny z domácich tipov nezaberá.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vitajte

Prihláste sa do svojho účtu

Vytvorte si nový účet