Čo robí vašu pleť mastnejšou

Čo robí vašu pleť mastnejšou

Pleť lesklá ako zrkadlo rozhodne nie je niečo, po čom by ženy túžili. Mastná pleť spôsobuje veľa problémov. Čo však robí vašu pleť ešte mastnejšou?

Čo robí vašu pleť ešte mastnejšou?

  1. Prehnané čistenie pleti a rôzne produkty

Áno. Ak to s čistením pleti preháňate, môže to mať opačný efekt. Častým čistením ju totiž zbavujete prirodzenej kožnej bariéry. Pokožku týmto spôsobom nadmerne vysušujete a jej žiarivosť potrvá iba nejaký čas. V konečnom dôsledku bude produkovať ešte viac olejov, pretože sa bude snažiť obnoviť svoju prirodzenosť.

Pozor si dajte aj na rôzne kozmetické produkty. Používajte produkty, ktoré sú ľahké a jemné, aby vaša pleť mohla dýchať. 

  1. Jedlo

Nielen mastné, ale i sladké jedlá vám upchávajú póry. Vyhýbať by ste sa mali vyprážaným jedlám, mliečnym výrobkom, pečivu a ryži. Odporúčame dávať si pozor, v akom množstve ich konzumujete. Najmä, ak vás trápi mastnejšia pleť.

  1. Hormóny

Menštruačný cyklus do obrovskej miery ovplyvňuje vašu pokožku. Hormóny môžu vyvolať zvýšenú tvorbu mazu v pokožke, a preto je pokožka tváre  častokrát mastnejšia a lesklejšia. Pred menštruáciou a počas nej venujte dostatočnú pozornosť starostlivosti o pleť. 

  1. Genetika 

Na mastnú pleť vplýva aj vaša genetická predispozícia. Žiaľ, ide o niečo, čo nedokážete ovplyvniť. Akurát to môžete mierne upraviť tým, že sa budete dôkladne a správne starať o pleť. V tomto prípade odporúčame dermatológa, ktorý vám presne poradí.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vitajte

Prihláste sa do svojho účtu

Vytvorte si nový účet