Detoxikujte a oživte tak svoje telo

Zdravie a pohyb sú veľmi dôležité. Treba to pripomínať nielen nám, ale i deťom. Pravidelne cvičiť nie je jednoduché, ale všetky výhovorky sa dajú prekonať. Ako na to? Spravte si priestor na cvičenia Máte nabité dni a večer ste už unavené? Skúste vstať o 30 minút skôr a zacvičiť si hneď ráno aspoň dvakrát do týždňa. Veľmi rýchlo zistíte, aké je to príjemné. Postupne stačí len pridávať jeden až dva dni. Veľmi vhodné je zmeniť zabehnuté programy. Víkendy sa tak môžu premeniť na priateľské alebo rodinné stretnutia na bicykloch, túre, korčuliach alebo pri bazéne. Avšak, buďte obozretné a neklaďte si latku príliš vysoko. S cvičením rastie aj dobrý pocit a sebavedomie Necítite sa dobre v prítomnosti iných? To je v poriadku. Vyskúšajte najprv cvičiť doma. S cvičením a dobrým pocitom po cvičení vám stúpne aj sebavedomie. Spojte sily s rodinou, priateľmi a zdieľajte tento dobrý pocit. A to nielen z cvičenia, ale tiež upevnite dobré vzťahy. Spoločnosť vám zabezpečí, aby vás pohyb neprestal baviť. Prečo je cvičenie dôležité? udržiavanie dobrej úrovne fyzickej zdatnosti, pomáha organizovať jednoduché i zložité úlohy nášho života, znižuje stres a zlepšuje osobný výkon, pomáha nám kontrolovať váhu a tvar tela, tímové športy zlepšujú náš spoločenský život.

Prečo naši predkovia dokázali fungovať bez akejkoľvek detoxikácie? Načo to robíme my? Generácie pred nami žili úplne inak. Detoxikáciu robili prirodzene, avšak my dnes žijeme úplne inak. Sme zavalení prácou, povinnosťami a stresom. Aj preto je dobré, dať si pauzu od nekvalitnej stravy a dopriať nášmu telu regeneráciu a naberanie novej sily. 

Detox pomocou prírodných štiav

Očistu organizmu začnite pomocou zmeny vášho jedálnička. Očistná kúra s ovocnými alebo zeleninovými šťavami je veľmi príjemná, pričom hovoríme o prírodnej detoxikácii tela. Skvelým variantom je aj tzv. smoothie. Ide o dôkladne rozmixované ovocie alebo zeleninu. Oproti ovocným a zeleninovým šťavám obsahuje navyše aj viac vlákniny. 

Šťavy vhodné pre detox

Šťava z ananásu – má silnú detoxikačnú schopnosť, tlmí dnové záchvaty a regeneruje kĺby.

Jablková šťava – upokojuje žalúdok a povzbudzuje črevá.

Mrkvová šťava – posilňuje zuby a kosti, je ideálna pre očistu pečene.

Pomarančová šťava – pomáha telu k acidobázickej rovnováhe.

Aké sú výhody detoxu?

  • prečistite si črevá,
  • doplníte si vitamíny a minerály,
  • pomôžete svojej pečeni,
  • vaša pleť bude jemnejšia a výrazne zdravšia,
  • zníženie hmotnosti (avšak, tá sa vráti naspäť, keď začnete normálne jesť).

Čomu by ste sa mali vyhnúť v čase detoxu?

  • alkoholu,
  • káve,
  • cukru, medu a umelým sladidlám.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vitajte

Prihláste sa do svojho účtu

Vytvorte si nový účet