Káva ako nový elixír krásy

kava-ako-novy-elixir-krasy

Káva je novým elixírom krásy. Posilňuje totiž proces látkovej výmeny. Tým pomáha rýchlejšie odbúravať kalórie. Jedno presso po obede tak môže byť veľmi prospešné.

Káva je druhým najkonzumovanejším nápojom na svete. Obsahuje kofeín, ktorý má stimulačný efekt na ľudský organizmus. Navyše výhodou je, že ju takmer každá z nás má doma.

  1. Dokonalý peeling na tvár i telo

Kávový peeling rozjasní a zregeneruje pleť tým, že odstráni jej odumreté časti z tváre. Navyše obsiahnutý kofeín pokožku povzbudí. Tento peeling si môžete vytvoriť doma. Jednoducho stačí zmiešať kávu, olivový olej a med. Postup pri peelingu na telo je rovnaký. V oboch prípadoch peeling nanesiete na telo, vmasírujete a potom opláchnete vlažnou vodou. 

  1. Maska na rast vlasov

Veľmi dôležitá je aj výživa vlasov. Mletú kávu môžete vmasírovať do vlasovej pokožky, čím posilníte rast vlasov. Použite približne 2 PL mletej kávy. Samozrejme, vlasy musia byť vlhké. Pomasírujete 1-2 minúty a potom zmyte pomocou šampónu a teplej vody. 

  1. Káva na unavené oči

Káva pomáha pri redukovaní opuchov. Niet sa čomu čudovať, že je skvelá aj na opuchnuté oči. Je plná antioxidantov. Pripravte si  kávu, nechajte vychladnúť a potom ju uložte do chladničky. Po pár hodinách ju vytiahnite a pomocou vatového tampónika naneste na opuchnuté oči, resp.  iba na kruhy pod očami. 

  1. Káva ako pomocník pri starostlivosti o nohy

Na zozname býva starostlivosť o nohy väčšinou posledná. Nemali by sme na ňu rozhodne zabúdať a pravidelne sa o ne starať. Spravte si kúpeľ pre nohy a do vody pridajte pár lyžíc kávy. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vitajte

Prihláste sa do svojho účtu

Vytvorte si nový účet