Liečivé účinky zázvoru

Liečivé účinky zázvoru

Zázvor je jednou z najzdravších korenín sveta. Dokonca je aj veľmi chutný. Pochádza z Číny a obsahuje veľké množstvo živín a bioaktívnych zložiek, ktoré majú pozitívny vplyv na náš mozog a telo. 

Zázvor obsahuje Gingerol. Je to látka, ktorá má silné protizápalové a antioxidačné účinky. Výborne znižuje bolestivosť. Ak  máte v tele bolestivý zápal, tak výborným riešením je práve zázvorový čaj. Zahriatím zázvoru a lúhovaním sa jeho pozitívne účinky ešte zvyšujú.

Zázvor pomáha pri nevoľnosti

Medzi liečivé účinky zázvoru radíme aj schopnosť uľaviť od nevoľnosti. Uľavuje od pocitu ťažkosti a vracania. Tiež sa preukázalo, že pomáha ľuďom trpiacim rakovinou, pričom im pomáha pri nepríjemných pocitoch z chemoterapie. Účinný je aj pri ranných nevoľnostiach tehotných žien.

Pomáha pri svalovici a bolesti svalov

Efektívne redukuje bolesť svalov, ktorá vzniká po namáhavom tréningu či cvičení. Úľava sa síce nedostaví okamžite, ale na druhý deň budete prekvapený tým, ako sa vám ľahšie pôjde dolu schodmi. 

Znižuje hladinu cukru v krvi

Zázvor slúži aj na prevenciu a pomáha telu bojovať proti cukrovke. 2 gramy zázvoru denne môžu znížiť hladinu cukru v krvi nalačno. Aj preto je zdraviu prospešný pre ľudí, ktorí majú cukrovku typu B – výrazne pomáhajú pri risku srdcových ochorení.

Pomáha pri trávení

Trápi vás spomalený metabolizmus? V tom prípade konzumácia zázvoru  vyrieši váš problém. Zázvor metabolizmus zrýchľuje, a tým povzbudzuje trávenie. Tiež uľavuje od pocitu ťažkosti, ktorý býva sprievodným javom výdatných obedov. 

Znižuje bolesť brucha pri menštruácii

Konzumácia zázvoru počas prvých 3 dní menštruácie výrazne znižuje bolesť brucha. Tým výrazne napomáha, rovnako ako Ibuprofen či iné lieky od bolesti. 

Má protirakovinové účinky

Tieto účinky sa pripisujú najmä substancii Gingerolu. Dva gramy požitého zázvoru preukázali výborné výsledky u ľudí s rakovinou hrubého čreva, pankreasu, vaječníkov a prsníka.

Ďalšími potvrdenými účinkami sú aj boj proti infekciám, zlepšenie pamäti či znižovanie rizika Alzheimerovej choroby.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vitajte

Prihláste sa do svojho účtu

Vytvorte si nový účet