Odkedy môžu deti jesť zmrzlinu?

Odkedy môžu deti jesť zmrzlinu?

Všetci zmrzlinu milujeme. A deti o to viac. Odkedy im ju môžeme dopriať? Horúce dni, kúpanie a skvelá zmrzka. Aj o tom to je. V prípade detí je potrebné užívať si ju s mierou.

Zmrzlina je zamrznutá pochúťka, vyrobená najčastejšie z mlieka, cukru a smotany. Samozrejme, pridávajú sa aj rôzne ďalšie príchute a zložky ako sú napr. čokoláda, oriešky alebo ovocie.

Kedy dať deťom prvýkrát zmrzlinu?

Keďže ide o mliečny výrobok, tak sa podľa toho treba aj zariadiť. Deťom do 1 roka sa neodporúča podávať plnotučné mlieko. Hoci mlieko i smotana v zmrzline sú pasterizované, tak sa u detí môže vyvinúť citlivosť na mlieko alebo iné prísady. Tiež hrozí nebezpečenstvo salmonelózy. Kontaminácia salmonely hrozí práve u mliečnych výrobkov, z ktorých je zmrzlina vyrobená. Najbezpečnejšie je zaobstarať deťom nanuk z obchodu, ale rozhodnutie je na vás. 

Prečo je nanuk bezpečnejší?

Pretože sú pri výrobe prísne kontrolované a nemusíte sa tak obávať toho, že by sa deti nakazili salmonelou. Aj v tomto prípade dávajte pozor – ak boli nanuky roztopené alebo inak viditeľne poškodené, tak im nanuk nekupujte. Tiež si prečítajte, z čoho je nanuk vyrobený. Siahnite po mliečnych nanukoch, pretože tie ovocné sú väčšinou iba zmrazenou vodou s malým percentom ovocia a veľkým obsahom cukru.

Za kvalitnú zmrzlinu si radšej priplaťte

A tú klasickú podávajte deťom až od 3 rokov. Dovtedy radšej uprednostnite nanuky. Najmä z dôvodu vzniku salmonelózy.

Dobre si rozmyslite, z akého stánku im zmrzku kúpite. Ak daný podnik vyzerá už na pohľad zle, tak sa otočne a nájdite nejaký iný. Slabé hygienické podmienky vám nestoja za to riziko.

Aj preto si za kvalitnú zmrzlinu radšej priplaťte. Ide iba o pár centové rozdiely, ale ochránite nielen vaše zdravie, ale i zdravie vášho dieťatka.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vitajte

Prihláste sa do svojho účtu

Vytvorte si nový účet