Porazte alergiu alternatívnou liečbou

Porazte alergiu alternatívnou liečbou

Na jar vonku všetko kvitne a zvyšuje sa počet alergií. Mnoho ľudí trpí celoročnou alergiou. Ako sa vôbec alergici majú tešiť z toho, že chladné dni vystriedali teplé dni plné slniečka? 

Čo je alergia?

Ide o prehnanú, neprimeranú reakciu imunitného systému organizmu na látky, ktoré sú  v našom prostredí bežné. Táto reakcia funguje tak, že pod vplyvom alergénu sa aktivujú nesprávne protilátky zo skupiny imunoglobulínu (IgE). Väčšina ľudí s týmto nemá ťažkosti, avšak, niekto je na látku viac citlivý, a to vyvolá alergickú reakciu. Váš organizmus si totiž myslí, že ide o nepriateľa. 

Ktoré orgány alergia najčastejšie postihuje?

  • kožné orgány,
  • dýchacie orgány,
  • zažívacie orgány,
  • nervové orgány.

Ktorá alternatívna liečba alergie je pre vás vhodná?

  1. Detoxikácia

Detoxikácia pomôže najmä v tom, aby sa vaše telo posilnilo a lepšie bojovalo s alergiami. Tým pádom bude váš organizmus odolnejší. Detoxikáciou sa tiež zbavíte väčšiny toxínov vo vašom tele, ktoré robia šarapatu. Pozor, dbajte na správny výber detoxikácie.

  1. Akupunktúra

S pomocou akupunktúry si ľudia dokázali vyliečiť už niekoľko druhov chorôb. Najdôležitejšia je však komunikácia s ošetrovateľom, plus uvedomenie si faktu, ako vám akupunktúra môže pomôcť. 

  1. Liečenie zvnútra

Pri liečbe alergie vám môžu pomôcť rôzne ázijské medicíny, no napr. aj ajurvéda. Telo potrebuje zmenu zvnútra. Ide o beh na dlhú trať, pretože potrebujete nový životný štýl. Nielen zbaviť sa pár nerestí, ale od základov tento štýl prebudovať. Veľa zmien je potrebné urobiť v stravovaní, ktoré vaše telo môže zaťažovať. 

  1. Pôsobenie mora

Čistý morský vzduch dokáže zázraky. A to najmä ak vás trápia alergie súvisiace s dýchacími cestami. Takto spojíte príjemné s užitočným – dovolenku pri mori, ktorá navyše lieči. Odporúčame nielen klasicky dovolenkovať, ale aj prechádzky pri mori v ranných hodinách, keď nie je vonku tak horúco. Morský vzduch vašej alergii iste prospeje. Navyše – morská voda vám môže pomôcť aj pri kožných alergiách. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vitajte

Prihláste sa do svojho účtu

Vytvorte si nový účet