Vyskúšali ste už menštruačný kalíšok?

Vyskúšali ste už menštruačný kalíšok?

Menštruačný kalíšok nie je vôbec novinkou. Mnoho žien o ňom stále nevie. Na trhu je kopec produktov a v čase menštruácie už teda nemusíme voliť len medzi vložkami alebo tampónmi. Ako je to s menštruačným kalíškom?

10 výhod používania menštruačných kalíškov

  1. Vydržia veľmi dlho. Klasické tampóny a vložky sú len na jednorazové použitie. Kalíšok pri správnom používaní môže vydržať až 10 rokov.
  2. Šetria peniaze. Hoci prvotná investícia do kalíška je o niečo vyššia, nemusíte si každý mesiac kupovať nový, pretože ide o dlhodobú záležitosť. Z tohto hľadiska ide o neporovnateľne menší výdavok.
  3. Sú šetrné k životnému prostrediu. Predstavte si, koľko vložiek a tampónov sa minie. Na jednu ženu to je vyše tisíc vložiek a tampónov, ktoré končia v zmiešanom odpade. Nedajú sa recyklovať a použiť znova.  Rokmi sa hromadia a vytvárajú sa milióny ton zbytočného odpadu.
  4. Zadržia viac tekutiny, teda sa nemusia meniť tak často. Objem kalíška je približne 15 až 30 ml. Vyrábajú sa v dvoch veľkostiach, i keď všeobecne platí, že menšie kalíšky sú pre mladšie ženy, čo ešte nerodili a väčšie pre ženy, ktoré už majú za sebou pôrod. 
  5. Nehrozí vám syndróm toxického šoku.
  6. Neobsahujú žiadne chemikálie. Sú vyrobené z lekárskeho silikónu.
  7. Nevysušujú intímne partie, ako tampóny. Kalíšok nenarúša prirodzené vaginálne prostredie a mikroflóru. Aj preto sú vhodné pre ženy, ktoré majú citlivú pokožku, či trpia častými zápalmi. Kalíšok má hladký povrch, čím nezabraňuje prirodzeným samočistiacim procesom sliznice pošvy.
  8. Kalíšky môžete používať pri všetkých aktivitách.
  9. Sú pohodlné a pokiaľ ho máte dobre zavedený, tak ich v tele necítite.
  10. Lepšie spoznáte svoje telo, pretože sa môže stať, že budete najskôr musieť nájsť správnu veľkosť a spôsob zavádzania kalíška. 
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vitajte

Prihláste sa do svojho účtu

Vytvorte si nový účet